fbpx
İstanbul Esenyurt'ta bir kokoreççiye girip çıkanlardan şüphelenenler durumu polise ihbar ediyor. Polis ihbar üzerine kokoreççiyi basınca gözlerine inanamıyor zira adamlar alt katı pavyona çevirmişler vur patlasın çal oynasın ortam yapmışlar. Pes diyorum, videoyu buraya bırakıyorum : video

'pavyon' ve 'kokoreç'... deneyimlemediğim iki şey :)ikisini birden esenyurt'ta denemek nasip olur belki böylece
Esenyurt memleketin gündemini belirliyor resmen. Kokoreççi görünümlü pavyonun basılmasından daha bir gün bile geçmeden bomba haber geldi : Tabi ki yine Esenyurt'ta, pandemi tedbirleri nedeniyle kapalı olması gereken bir eğlence mekanında "Miss Uganda" adı altında güzellik yarışması düzenlenmiş. Mekanı polis basmış. Sahibi göz altına alınmış. Yarışmacılar ve izleyiciler hakkında da işlem yapılacakmış. Haberin linki de burada.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi 39 ilçenin 2021 bütçesini görüşmüş ve kabul etmiş. Esenyurt 852 milyon 400 bin lira ile 39 ilçe arasında en yüksek bütçeyi almış. Demek ki bu var patlasın çal oynasın kafasının sebebi bu. E adamlarda para var eğleniyorlar. Kime ne ki.
Gün geçmiyor ki Esenyurt'tan yeni bir haber almayalım. Bu sefer de parti yapılıyor ihbarı üzerine Esenyurt'ta bir dernek mekanına baskın yapan polis ayin yapan 26 Nijeryalı ile karşılaşmış. Ayin yapan Nijeryalı'ları görmek için şu iki fotoğrafa bakıyoruz :

görsel


görsel