fbpx

KıdemliSözlük’te nasıl yazar olabilirim?

Yakında bu sayfada KıdemiSözlük’te nasıl yazar olabileceğinizi adım adım anlatan açıklamaları bulacaksınız. O zamana kadar beklemek istemezseniz, ekranın sağ üst köşesinde bulunan “kayıt ol” butonuna basıp karşınıza çıkan kayıt formundaki bilgileri doldurarak ilk adımı atabilirsiniz.


Karşınıza çıkan kayıt formunda sırasıyla;


“yazar adı” yazan alana kendinizi tanımlayacak bir takma ad (mahlas) seçin ve bu alana yazın. Unutmayın, KıdemliSözlük’te tüm kullanıcıların açtıkları başlıklar ve başlıklara yazdıkları yorumlar onların takma adları (mahlasları) ile yayınlanırlar. Biz bu takma adlara (mahlaslara) “yazar adı” diyoruz. Bu şekilde yazarlar Falih Rıfkı Atay’ın da dediği gibi “Kalabalıklar içine karışıp kaybolma tadına kavuşabilirler”, anonim olmanın verdiği rahatlıkla gönüllerinden geleni, akıllarından geçeni yazabilirler. Tabi ki toplumsal ahlak kurallarına ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına saygılı olmak kaydı ile. Şimdi tekrar kayıt formuna dönelim. Bundan sonra kullanacağınız yazar adınızı seçin -eğer seçmek istediğiniz yazar adını başka bir yazar kullanıyorsa sistem uyarı verip farklı bir ad seçmenizi isteyecektir- ve bir sonraki alana geçin.


“e-posta adresi” yazan alana halen aktif olarak kullandığınız e-posta adresinizi yazın. Bu önemli çünkü kaydolanın siz olduğunuzdan emin olmak için bu formu doldurup en alttaki “kayıt ol” butonuna bastığınızda e-posta adresinize bir aktivasyon mesajı göndereceğiz. O mesajdaki aktivasyon linkine tıkladığınızda KıdemliSözlük’te yazmaya başlayabileceksiniz. E-posta adresiniz KıdemliSözlük yönetimi dışında hiç bir yazar ya da okuyucu tarafından görülebilir olmayacak. Diğer yazarlar ve okurlar sizi sadece yazar adınızla tanıyacaklar ve sistem içerisindeki mesajlaşma arayüzünden sizinle iletişime geçebilecekler. Siz de onlarla aynı şekilde iletişim kurabileceksiniz.


“parola” yazan alan için her zaman hatırlayacağınız ve mümkün olduğunca karışık bir parola seçip yazın. Aktivasyon mesajını aldığınızda KıdemliSözlük’e yazar adınız ve bu parola ile giriş yapacaksınız. Şifrenizi KıdemliSözlük yönetimi de dahil hiç kimse ile paylaşmayın.


şimdi de internet üzerinde farklı niyetlerle kendisini insan gibi göstererek binlerce farklı siteye otomatik olarak üye olan kötü niyetli bir yazılım olmadığınızı bize göstermek için bu alanda solda gördüğünüz, dört haneli rasgele harf ve rakamlardan oluşan kodu sağdaki alana girin.


Sabrınız için teşekkürler! Şimdi en alttaki “kayıt ol” butonuna basın ve bu formdaki “e-posta adresi” yazan alana yazdığınız e-posta adresine gelen mesajları kontrol edin. Bir kaç dakika içerisinde Kıdemli Sözlük adresinden aktivasyon maili size ulaşacaktır. Aktivasyon linkine klikleyin. Artık siz de KıdemliSözlük’te bir yazarsınız. Ekranın sağ üst köşesindeki giriş yap butona basın ve karşınıza çıkan formda “yazar adı” ve “parola” yazan alanlara yukarıda seçtiğiniz yazar adınızı ve parolanızı girip “giriş yap” butonuna basın. Aramıza hoşgeldiniz…


KıdemliSözlük’e kayıt ve kayıt olduktan sonra giriş ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız bu linkteki formu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.