fbpx
Milli Piyango idaresi özelleştirildi ve 10 yıl süreyle işletme hakkı Demirören Holding'in iştiraki Sisal Şans'e devredildi.

Özelleştirme sonrası yapılacak ilk yılbaşı çekilişi bu olacak. Büyük ikramiye 100 milyon lira imiş. Biletler de tam 100, yarım 50 ve çeyrek 25 lira olarak satışa çıkmış.
Zeki Alasya - Metin Akpınar ikilisinin oynadığı Milli Piyango reklamlarında mıydı tam hatırlayamadım slogan "Almazsan çıkmaz!" idi. Şimdi alsam da çıkma ihtimali de düşük sanki. Yani ne bileyim, özel şirket olsam matbaa elimde, çekilişte düşen toplar elimde, noter de aha önümde oturuyor çekiliş sırasında. İnsan şeytana uymaz mı? Patron da insan sonuçta.
geçenlerde televizyonda milli piyango çekilişine denk geldiğimde sunucu seda sayan botokslu ifadesiz bir suratla, bakın toplar şöyle, makinalar böyle, biz asla hile yapmıyoruz, bu çekilişlerde hile olmaz diye bir süre konuştu. sonra "haydi bismillah" diyerek çekilişi başlattı. yılbaşı büyük ikramiyesinin 100 milyon lira olmasından dolayı, çekilişin nihat hatipoğlu tarafından dualarla başlatılmasının herkes için daha hayırlı olacağını düşünüyorum. nihayetinde bilet alan çoğu insan ikramiye kendisine çıksın diye dua ediyor!
Bence boşu boşuna uğraştırmasınlar, her vatandaştan gelirine göre çeyrek, yarım, tam ya da çapraz seri bilet tutarı Milli Piyango vergisi olarak kesilsin. Yılbaşı akşamı geleneği korumak için çekiliş yine yapılsın ama topların üzerinde rakamlar olmasın. Vur patlasın çal oynasın.
yıllar evvel bir 1 ocak sabahı internetten çekiliş sonuçlarına bakmak için bilgisayar başına oturduğum anda bilet almamış olduğumu fark etmem... kendimi aptal gibi hissetmiştim, halbuki şimdi düşünüyorum da fark etmeden yaptığım en akıllı işlerden biriymiş
Sözcü Gazetesi'nden Deniz Ayhan'ın haberine göre 1 Ağustos 2020'de özelleştirilen Milli Piyango İdaresi'nin son iki Çılgın Sayısal Loto çekilişinde olmayacak şey olmuş. 18 Kasım ve 23 Kasım tarihinde yapılan çekilişlerde 6 sayıdan dördü aynı gelmiş. Haber buradan okunabilir.
diyorum ki direk gidip 1 büyük, 1 küçük tüp alayım. Milli piyango alıp çıkmadığı için üzüleceğime, mezkur kurumun sahibi olan aileye direk olarak katkıda bulunmuş olurum.